LOTTO Ekstraklasa: porażka Korony Kielce w sparingu z Werderem Brema

Korona Kielce foto: ASInfo
11eb9c71-8a87-4582-80e8-bcd1a8a7aa70 0

Piłkarze występującej w ekstraklasie Korony Kielce przegrali w sparingowym meczu z Werderem Brema 0:2 (0:0). Spotkanie rozegrano w niemieckiej miejscowości Delmenhorst.

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy kieleccy piłkarze rozegrali towarzyski mecz z przedstawicielem niemieckiej Bundesligi Werderem Brema. Podopieczni Gino Lettierego nie przestraszyli się renomowanego rywala i dosyć długo utrzymywali bezbramkowy remis.

Prowadzenie dla niemieckiego zespołu zdobył w 66. min. chiński napastnik Zhang Yuning. Drugi gol dla Werderu padł 16 minut później po samobójczym trafieniu Michaela Gardawskiego.

Zaraz po zakończeniu pojedynku zespół Korony udał się w drogę powrotną do Kielc. Od soboty kielecka drużyna, już na własnych obiektach, będzie się przygotowywała do najbliższego meczu polskiej ekstraklasy. W sobotę 9 września Korona podejmie na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz.