Nenad Bjelica: mamy wszystko, by być najlepszymi w kraju

Nenad Bjelica foto: ASInfo
7322717a-c4c4-4624-a37e-c14e26a28e08 0

- Mamy wszystko, by być najlepszymi w kraju, ale mamy też bardzo dużą konkurencję. To, czego potrzebujemy, to cierpliwości - mówi szkoleniowiec Lecha Poznań Nenad Bjelica w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym Kolejorza.

Lechici po pokonaniu 3:0 Arki Gdynia wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od 812 dni, czyli od momentu, w którym Kolejorz wywalczył mistrzostwo Polski w sezonie 2014/15. Nenad Bjelica podkreśla, że celem Lecha jest pozostanie na czele tabeli. - Chcemy walczyć o pierwsze miejsce. Zrobimy wszystko, by tam być - zapewnia Chorwat.

Początek obecnego sezonu w wykonaniu Kolejorza nie był jednak wymarzony. W lidze Lech jest pierwszy, ale zdążył już odpaść zarówno z europejskich pucharów, jak i rozgrywek Pucharu Polski. Bjelica w rozmowie z serwisem internetowym Lecha wyjaśnił, gdzie leżą przyczyny takiego stanu rzeczy. - Początek sezonu był dla nas ciężki, do zespołu trafiło wielu nowych zawodników. Nie mieliśmy wiele czasu, by mogli się zaadaptować w drużynie. Przygotowania do sezonu były krótkie i tak naprawdę trudno je nazwać przygotowaniami. Nie było okazji do korekty popełnianych przez nas błędów i regeneracji po meczach. Wiem, że ta drużyna, jeśli będzie ciężko pracować, może być na dobrym poziomie - przekonuje opiekun poznaniaków.

Po bolesnej porażce w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin i odpadnięciu z europejskich rozgrywek po dwumeczu z holenderskim FC Utrecht na trenera spadła spora krytyka, którą szkoleniowiec w pełni rozumiał. - Każdą krytykę popartą argumentami szanuję i akceptuję. Nie szukam alibi po słabym meczu. Jestem pierwszą osobą, która mówi, że gramy słabo - przekonuje Bjelica, ale jednocześnie przypomina: - Od czasu gdy przyszedłem do Lecha, tylko Legia zdobyła więcej punktów w lidze. Dokładniej mówiąc - dwa punkty więcej.

Chorwat zapewnia też, że Lech, który gra już tylko w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, ma na ten sezon jeden cel - mistrzostwo Polski. - Chcemy i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Mamy wszystko, by być najlepszymi w kraju. To, czego potrzebujemy, to cierpliwości - podsumowuje.

Za: lechpoznan.pl/własne

Ekstraklasa.org
Onet logo
© 2018 Onet Holding sp. z o.o.