Jesus Imaz zawodnikiem Wisły Kraków

Wisła Kraków foto: ASInfo
7b8f9601-aa33-4fa7-8bee-19690a4c0e86 0

W ostatnim dniu okna transferowego nowym zawodnikiem Wisły Kraków został hiszpański skrzydłowy Jesus Imaz. Były zawodnik Cádiz CF zwiąże się z Białą Gwiazdą roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy - poinformował serwis internetowy Wisły.

Jesus Imaz swoją karierę rozpoczął w klubie Lleida Esportiu. Występując na trzecim poziomie ligowym w Hiszpanii zdobył 22 bramki w 57 meczach. Jego dobra gra zaowocowała transferem do UE Llagostera i awansem do LaLiga2. W swoim kolejnym klubie Imaz występował przez dwa sezony zaliczając 11 trafień w 61 spotkaniach.

Przed sezonem 2016/2017 przeniósł się z UE Llagostera do UCAM Murcia CF. Po świetnej rundzie jesiennej, w której strzelił 6 bramek dla swojego nowego zespołu odszedł do Cadiz CF.

Właśnie z tego ostatniego klubu mierzący 174 cm skrzydłowy, mogący grać również na pozycji rozgrywającego, przeniesie się do Krakowa.

Imaz wzmocni tym samym sporą "hiszpańską kolonię" w szeregach krakowskiego klubu. W kadrze Wisły znajduje się już pięciu innych jego rodaków: Julian Cuesta, Ivan Gonzalez, Fran Velez, Pol Llonch i najlepszy strzelec zespołu - Carlitos.

Za: własne/wisla.krakow.pl

Ekstraklasa.org
Onet logo
© 2018 Onet Holding sp. z o.o.